Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/pargen/domains/pargenlab.com/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

زمان بندی خاص

 آزمایشهایی که انجام آنها نیاز به رعایت زمان­بندی خاص دارد:

    aPTT: در بیماران تحت درمان با هپارین بهترین زمان نمونه­ گیری 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از دوز بعدی هپارین است.

   ACTH, Plasma: جهت اندازه­ گیری ­های متوالی لازم است نمونه­ گیری در روزهای مختلف در یک ساعت ثابت انجام شود. همچنین نمونه­ هایی که برای اثبات وجود ریتم شبانه روزی طبیعی گرفته می­ شوند باید بین 6 و 10 صبح و بین 9 شب تا نیمه شب باشند.

  Serum AFP: جهت غربالگری نشانگان داون زمان مطلوب هفته 16 تا 18 حاملگی است.

  Androstenedione, Serum: در زنان نمونه باید یک هفته قبل یا بعد از دوره قاعدگی گرفته شود.

   Estriol, Unconjugated, Pregnancy, Serum or Plasma or Urine: جهت غربالگری نشانگان داون و نشانگان ادوارد، زمان مطلوب هفته 16 تا 18 حاملگی است.

   GTT, Plasma: بیمار باید فعالیت داشته باشد و از سه روز قبل دریافت غذای کافی با کربوهیدرات کافی (حداقل 150 گرم کربوهیدرات در روز) داشته و از 12 ساعت قبل از انجام آزمایش نیز ناشتا باشد.

   Glycated Hemoglobin (HbA1C), Blood: در بیماران مبتلا به دیابت نوع اول آزمایش با فاصله سه ماه توصیه می­ شود. در مبتلایان به دیابت نوع دوم در هنگام تشخیص بیماری و هر شش ماه یا هرگاه که نظارت خوب بر بیماری مورد نیاز باشد درخواست می­ شود.

     Serum Inhibin A: اندازه ­گیری فقط بعد از هفته 14 حاملگی انجام می ­شود.

  Iron, Serum: به علت تاثیرات ریتم شبانه روزی آهن و این که سطح آهن سرم در عصر پایین ­تر است، نمونه باید در حالت ناشتا و صبح گرفته شود.

    Lithium, Serum: نمونه را 12 ساعت پس از مصرف آخرین دوز دارو بگیرید.

    Urobilinogen, 2-Hour Urine: از آنجایی که یک پیک واضح در طی روز در دفع آن وجود دارد، بنابراین حالت مطلوب، یک نمونه عصرگاهی خواهد بود.

آزمایشگاه تشخیص پزشکی پرگن

 

 

برنامه سلامتی                                        سلامتی پایدار

 

  • 23.jpg
  • 25.jpg
  • 17.jpg
  • 1.jpg
  • 22.jpg
  • microscope.jpg
  • 15.jpg
  • home_pic.jpg

پرگن چیست؟

پرگن، برگرفته از اصطلاح پرگنه مي باشد. پرگنه، به معناي مجموعه اي از باکتري هاست، که محصول تکثير يک يا چند باکتري است. يک پرگنه ممکن است حاوي ميليون ها باکتري باشد.

ادامه مطلب